.

.
Topics :

Label 7

moto
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Latest Post

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą produkt. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą produkt. Pokaż wszystkie posty

Nowy polski czołg PL-01 zasili armie NATO?

Written By Anna Lesack on poniedziałek, 23 września 2013 | 02:01



Po wielu latach jest wreszcie pierwszy polski - nowoczesny - czołg XXI wieku. Zagraniczni eksperci są zaskoczeni.








Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nie jesteśmy potęgą, jeśli chodzi o konstruowanie aut. Jeśli jednak wziąć pod uwagę maszyny militarne, trzeba przyznać, że wychodzi nam to całkiem nieźle.




Dowodem może być chociażby koncept Wozu Wsparcia Bezpośredniego (tak brzmi fachowa nazwa tego pojazdu) o nazwie kodowej PL-01, będący projektem Ośrodka Badawczo - Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych w Gliwicach. Został on zaprezentowanym podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.




Pojazd mierzy 7 metrów długości i 3,8 metra szerokości. Masa PL-01 Concept to 30 ton, ale w wypadku zastosowania zabezpieczeń przeciwminowych i dodatkowych paneli pancerza wzrośnie do 35 ton. Podwozie zaopatrzone w aktywne tłumienie i hydrokinetyczną przekładnie z płynnym mechanizmem skrętu posiada prześwit maksymalny 480mm. Napęd stanowi silnik diesla o mocy 700kw. Taki układ napędu ma zapewniać prędkość 70 km/h na drodze i do 50km/h w terenie. Zasięg minimalny to 500 km po drogach utwardzonych i nie mniej niż 250 km w najtrudniejszym terenie.




Opancerzenie stanowić będzie wielowartswowa, modularna powłoka ceramiczno-aramidowa. Ma to zapewniać pojazdowi ochronę zgodną ze standardem NATO Stanag 4569 Aneks A, na poziomie 5+ w obrębie przedniej półsfery kadłuba i wieży. Dodatkowe panele opancerzenia mają zapewniać pełną ochronę przed pociskami kumulacyjnymi. Przeciw ładunkom improwizowanym IED i minom obowiązuje Stanag 4569 Aneks B na poziomie 4a i 4b.








Podstawowe uzbrojenie może stanowić działo kalibru 105mm lub 120mm, zgodne ze standardami NATO. Umieszczone w bezzałogowej wieży i wyposażone w automat ładowniczy, ma operować z szybkostrzelnością ponad 6 strzałów na minutę. Łączna jednostka ogniowa to 45 pocisków, z czego 16 sztuk gotowych do strzału w automacie ładowniczym wewnątrz wieży. Reszta będzie przewożona w kadłubie. Z działem sprzężono polski karabin maszynowy UKM 2000C kalibru 7,62mm z zapasem 1000 pocisków.




Dodatkowe uzbrojenie będzie zainstalowane w zdalnie sterowanym module ZSMU i obecnie przewidywane opcje to karabin maszynowy WKM-B kalibru 12,7mm z zapasem 750 pocisków, lub granatnik automatyczny GA kalibru 40mm z 400 pociskami. Prócz tego, pojazd będzie posiada aktywny system obrony, niszczący nadlatujące pociski, oraz wbudowane w wieżę wyrzutnie granatów dymnych. Amunicja do nich będzie przewożona w kadłubie.




Uzbrojenie będzie stabilizowane elektronicznie. Systemy obserwacyjne i celownicze obejmują kamery dzienne i termowizory 3 generacji, oraz dalmierze laserowe. System dookolnej obserwacji obejmuje kamery dzienno-nocne. Dane będą zobrazowane na wielofunkcyjnych ekranach z możliwością transmisji w czasie rzeczywistym.




Czy PL-01 trafi do produkcji? Niewykluczone, że tak. Na to trzeba jednak poczekać. Przy założeniu, że OBRUM otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w pełni funkcjonalny prototyp powstanie w 2016 r. Jeśli wszystko się powiedzie, produkcja rozpocznie się 2 lata później. Wówczas może on zasilić zarówno polską armię, jak i armie krajów NATO. Czołg może otrzymać oficjalną nazwę „Gepard”













  | Defence24.pl |
#end.






Transformer Pad TF701T z ekranem o rozdzielczości 2560x1600

Written By Anna Lesack on piątek, 13 września 2013 | 03:07



Nowy ASUS Transformer Pad to idealnie narzędzie do mobilnej rozrywki.








Wydajne podzespoły zamknięto w wytrzymałej, metalicznej obudowie o grubości zaledwie 8,9 mm. Tablet waży zaledwie 585 g. Po podłączeniu tabletu do stacji dokującej z urządzenia można korzystać nawet do 17 godzin bez ładowania baterii. Nowy ASUS Transformer Pad posiada 10,1-calowy ekran IGZO-TFT o ograniczonym zużyciu energii i bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. Dzięki rozdzielczości 2560x1600 WQXGA obraz jest niezwykle ostry. Technologia IPS zapewnia wierne odtwarzanie barw, szerokie kąty widzenia (178 stopni) i doskonałą widoczność w świetle dziennym.




Procesor NVIDIA® Tegra® 4 z czterordzeniową jednostką główną ARM Cortex-A15 i 72-rdzeniowym procesorem graficznym GeForce gwarantują niezwykle wysoką wydajność – urządzenie bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości HD oraz z najnowszymi i najbardziej wymagającymi grami na Androida. Funkcja streamingu przez Wi-Fi Miracast umożliwia przesyłanie sygnału wideo do kompatybilnego telewizora HD, dzięki czemu możemy komfortowo oglądać filmy na dużym ekranie bez konieczności podłączania kabli. Do gniazda HDMI można podłączyć ekran w technologii 4K Ultra HD.




Nowy ASUS Transformer Pad jest wyposażony w przednią kamerę 1.2MP do prowadzenia rozmów wideo i tylną kamerę 5MP, która potrafi robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości podczas równoległego nagrywania filmu w jakości 1080p Full HD. Tablet posiada również takie funkcje jak zerowe opóźnienie migawki, HDR (High Dynamic Range) oraz inteligentną obróbkę obrazu twarzy.




Mobilna stacja dokująca




Nowy ASUS Transformer Pad to więcej niż tylko wydajny tablet – dzięki stacji Mobile Dock zmienia się w rewelacyjny laptop z systemem Android. Pełnowymiarowa klawiatura z dużym multidotykowym touchpadem sprawia, że ASUS Transformer Pad idealnie nadaje się do obsługi w pełni kompatybilnego z Microsoft Office, preinstalowanego pakietu Polaris Office. Stacja dokująca posiada też gniazdo USB 3.0, umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych, a także wbudowaną baterię, która wydłuża czas pracy urządzenia z 13 do 17 godzin. Dock jest też wyposażony w wejście na kartę SDXC, które dopełnia mniejszy czytnik microSDXC zamontowany w tablecie.




Stylowa i praktyczna osłona TransCover




Nowy ASUS Transformer Pad dostępny jest również wraz z opcjonalną osłoną TransCover, składającą się z trwałej, wykonanej z materiałów syntetycznych pokrywy na ekran i twardej obudowy chroniącej tył urządzenia. Osłona TransCover posiada zaginaną podstawkę, która pozwala ustawić ekran pod dogodnym kątem podczas pisania i oglądania filmów. /mat.promocyjny/ #end.













Najnowsze autobusy Solaris będą jeździć bez ładowania przez dobę



Nie zanieczyszczają środowiska, są cichsze od spalinowych, pozwalają zaoszczędzić na paliwie. Elektryczne autobusy z Polski coraz częściej pojawiają się na ulicach europejskich miast. Firma Solaris szykuje się do zaprezentowania nowego modelu pojazdu, który będzie mógł kursować 24 godziny na dobę. Wszystko dzięki nowej metodzie ładowania na przystankach, przy pomocy dachowego pantografu.








Gdy autobus podjedzie na przystanek, pantograf będzie rozkładany, a po naładowaniu baterii pojazd będzie mógł jechać dalej – mówi Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solaris Bus & Coach. – To duży postęp, gdyż specjalne przerwy na uzupełnianie energii były dotąd główną przeszkodą w zakupie autobusów elektrycznych – dodaje Figaszewski.




Nowy model autobusu wyposażonego w ten system zostanie zaprezentowany przez firmę na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach w drugiej połowie września.












Solaris Bus & Coach w 2006 r. jako pierwsza firma w Europie zaprezentowała autobus z napędem hybrydowym – łączącym napęd spalinowy z elektrycznym. Obecnie jeździ ponad 200 tego typu autobusów: w Polsce, Norwegii, Francji, Niemczech i innych krajach Europy.





– Tego typu autobusy wykorzystują napęd elektryczny w jak największym stopniu, aby minimalizować zużycie napędu spalinowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu udaje się uzyskiwać oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 30 proc. – przekonuje rzecznik Solaris Bus & Coach.



Dwa lata temu firma zaprezentowała autobusy całkowicie elektryczne, a więc stuprocentowo bezpieczne dla środowiska. Obecnie Solaris oferuje kilka typów autobusów elektrycznych. Są to pojazdy o długości 9, 12 i 18 metrów, a także o różnych sposobach ładowania baterii.





– W zależności od tego, jaką infrastrukturą dysponują klienci, może to być autobus ładowany przez system plug-in, czyli z wtyczki lub bezdotykowo, indukcyjnie – mówi Figaszewski. – W tym drugim wypadku stacje ładowania montowane są pod jezdnią w obszarach przystanków autobusowych. Gdy autobus podjeżdża na przystanek, następuje ładowanie baterii. Ten system, podobnie jak jeszcze nowocześniejszy system ładowania dachowego, pozwala na znaczną oszczędność czasu – podkreśla Figaszewski.



Dotychczasowe, tradycyjne metody ładowania były bardzo czasochłonne. Na przykład Solaris Urbino Electric zasilany poprzez ładowarki, który wyjechał na ulice Warszawy w lipcu 2012 r., potrzebował półtorej godziny na uzupełnienie energii. Wystarczało to jedynie na przejechanie trasy 100 km. Z kolei wypożyczony przez krakowskie MPK na część stycznia 2013 r. autobus (również Solaris) potrzebował ładowania trwającego 4 godziny. Odbywało się ono w zajezdniach. W przypadku nowoczesnych metod ładowania, wystarczy kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowy postój na przystanku. /Newseria/ #end.













Polski Wiedżmin jedną z pierwszych gier na konsolę Xbox One. 25 mln dolarów na promocję

Written By Anna Lesack on środa, 3 lipca 2013 | 14:17



Polska produkcja „Wiedźmin 3. Dziki Gon” znalazła się w prestiżowym gronie gier, które zostały przedstawione na konferencji Microsoft. Amerykański producent ujawnił w nocy czasu polskiego na targach E3 w Los Angeles, że nowy Wiedźmin ukaże się na jego konsoli – Xbox One. To najlepsza promocja dla gry – uważa prezes firmy CD Projekt, która produkuje „Wiedźmina”.



 






– Chcemy, żeby „Wiedźmin 3” zarobił wielokrotnie więcej niż cokolwiek, co do tej pory zrobiliśmy – zapowiada Adam Kiciński, prezes CD Projekt, w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.



Nowa konsola Microsoftu łączyć będzie konsolę do gier z innymi funkcjami domowego centrum rozrywki. Ale gry pozostają jej najważniejszym elementem – podkreśla producent. Amerykański gigant planuje zainwestować miliard dolarów w gry na nową konsolę.



Oficjalna prezentacja Xbox One odbyła się 21 maja 2013 r., a do sklepów konsola trafi jeszcze w tym roku.







– Nie było wątpliwości, że „Wiedźmin” będzie na tę konsolę. Myśmy po prostu nie mogli tego potwierdzać. W momencie, kiedy konsola nie jest ogłoszona, to nie można mówić, że się produkuje grę na nią. Natomiast my z tą technologią jesteśmy obeznani, mamy już dostęp do niej od zeszłego roku, od dość dawna pracujemy na tej technologii nowej generacji – podkreśla Kiciński.



Budżet „Wiedźmina 3” jest na światowym poziomie. Tylko na promocję przewidziane jest ok. 25 mln dolarów, z czego większość mają wyłożyć dystrybutorzy gry. To więcej niż koszty produkcji gry – ok. 40 mln złotych. Gra ukaże się w przyszłym roku.



– Rekordowe budżety promocyjne są jeszcze większe, my też bardzo mocno stawiamy na PR, który jest stosunkowo niskokosztowy – mówi Kiciński. – Gracze nas bardzo lubią, lubią nasze produkty, także oprócz zysków czysto marketingowych jest też bardzo duża fala dobrego PR-u.



„Wiedźmin 3” jest finałową częścią trylogii gier opartych o świat i bohaterów wykreowanych w powieściach fantastycznych Andrzeja Sapkowskiego. Poprzednie dwie części zostały bardzo dobrze przyjęte na całym świecie. Sprzedano łącznie już ponad 5 mln egzemplarzy.



Trzecia część „Wiedźmina” jest już promowana przez media branżowe. Gra trafiła na okładkę poczytnego brytyjskiego pisma „Edge”, a teraz wsparł ją również Microsoft.



– Jesteśmy właściwie w topie światowym, to jest szczyt światowej elity, jeżeli chodzi o gry. Nie można sobie wyobrazić lepszej promocji – podkreśla Kiciński. /Newseria/


 














Najdroższa wódka świata wytwarzana jest... w Polsce.

Written By Anna Lesack on środa, 26 czerwca 2013 | 02:26



Najdroższa wódka świata produkowana jest w Polsce. Krystalicznie czysta, gdyż destylowana w nietypowy sposób, bo z wykorzystaniem… diamentów charakteryzuje się jedwabistym smakiem












Najdroższa wódka świata bynajmniej nie pochodzi z Rosji. Powstaje w Polsce i nazywa się Diaka Vodka. Sprzedawana jest w Stanach Zjednoczonych i reklamowana jest jako najbardziej luksusowy alkohol świata. Bo takim w istocie jest. Za litrową butelkę, nabywca musi bowiem zapłacić 1 060 000 dolarów. Dlaczego aż tyle?

Cena wynika nie tylko z faktu, że na dnie butelki pływają… małe jednokaratowe diamenty. Są tam nieprzypadkowo. Podczas produkcji wódki Diaka wykorzystano bowiem specjalną procedurę destylacji, nad którą pracowano ponad pięć lat. Opiera się ona na użyciu w procesie oczyszczania alkoholu setek diamentów, których rozmiar nie przekracza jednego karata. Proces ten został opatentowany przez polskiego producenta pod taką samą nazwą jak sama wódka - Diaka. Zastosowanie tak nietypowego procesu filtracji sprawiło, że alkohol jest niebywale krystaliczny i nabiera niespotykanej gładkości smaku. Alkohol sprzedawany jest w kryształowych butelkach wartych 50 tys dolarów. 




Cóż, pomysł płacenia ponad 1 mln dolarów za butelkę wódki wydaje się szczytem szaleństwa. Najciekawszym jest jednak to, jak wielu ludzi świadomie lubi z tego szaleństwa korzystać.



Polska wódka jak francuski szampan



Polska jest pierwszym producentem wódki w Unii Europejskiej i czwartym na świecie. Termin „polska wódka” funkcjonuje na takich samych prawach jak szkocka whisky, czy francuski szampan. O tym, co może nosić miano polskiej wódki decyduje ustawa, która




weszła w życie 13 stycznia 2013 roku. Zgodnie z litera prawa, polska wódka może być produkowana jedynie ze ściśle określonych, tradycyjnych i wyłącznie polskich składników, a cały proces produkcji musi zostać przeprowadzony na terenie naszego kraju. Znak „Polska Wódka/Polish Vodka” na butelce gwarantuje on, że wódka jest produkowana zgodnie z definicją podaną w ustawie. Na razie, jako pierwsze oznaczeniem tym mogą się pochwalić trzy wódki: Wyborowa, Luksusowa i Pan Tadeusz. Każda z nich ma inny charakter. Wyborowa jest produkowana z najwyższej jakości żyta, a Luksusowa to jedna z najstarszych współcześnie produkowanych wódek, której receptura opiera się na spirytusie ziemniaczanym. Wykorzystane do jej produkcji ziemniaki nadają jej głęboki kremowy smak. Pan Tadeusz natomiast powstaje ze spirytusu zbożowego oraz wody głębinowej.



Podobne jak „polska wódka”, produktami narodowymi są: szkocka whisky (ustawa o whisky pochodzi z 1909 roku), francuski szampan (nazwa szampan została zastrzeżona w 1911 roku) czy amerykański bourbon (Kongres Amerykański uznał bourbon za narodowy produkt Stanów Zjednoczonych w roku 1964).






































Szokująca reklama tamponów Tampax

Written By Anna Lesack on czwartek, 20 czerwca 2013 | 04:19

Rosyjska reklama tamponów Tampax szokuje swoją... oryginalnością czy brakiem smaku?

 











Pierwsza na świecie naturalnie czarna woda mineralna wkrótce w Polsce!

Written By Anna Lesack on poniedziałek, 17 czerwca 2013 | 16:52



Na polski rynek trafi wkrótce... czarna woda mineralna firmy blk. Swój kolor zawdzięcza naturalnym minerałom. Nie zawiera żadnych sztucznych barwników, smakuje jak zwykła woda. Jest promowana hasłem “Enjoy the dark side”.










Blk. – czarna woda mineralna (ang. black mineral water) – zawdzięcza swój kolor minerałom fulwowym (ang. fulvic acids), często nazywanych czarnym złotem, które są dodawane do świeżej i czystej wody źródlanej. Blk. beverages korzysta ze swoich złóż minerałów fulwowych w Kanadzie, po wydobyciu dokładnie je oczyszcza i dodaje do świeżej wody źródlanej. Kolor blk. jest w 100% naturalny i woda zawdzięcza go właśnie minerałom fulwowym. Nie ma w tym żadnych dodatkowych barwników.  



Blk. ma zasadowe pH, które redukuje nadmierną kwasowość i zachowuje równowagę organizmu. 



Blk. jest bogata w antyoksydanty, pomagające w zachowaniu zdrowia i podnoszące ogólną odporność.  Barwa wody nie jest zbyt zachęcająca, jednak napój reklamowany jest jako prozdrowotny. Zawiera ponoć ponad 60 innych ważnych dla zdrowia minerałów i pierwiastków śladowych. 



blk. ma sporo właściwości, które pozwalają zaklasyfikować ją jako napój funkcjonalny idealny dla aktywnych sportowo.







  • blk. jest w 100% naturalna

  • blk. nie zawiera kalorii, cukrów, węglowodanów

  • blk. jest wzbogacona o minerały fulwowe oraz ponad 60 innych ważnych dla organizmów minerałów

  • blk. jest bogata w elektrolity

  • blk. ma podwyższone pH


- To bardzo istotny zestaw dla zdrowia - twierdzi internista, Maria Kopińska - odpowiedni poziom elektrolitów jest konieczny do prawidłowej pracy naszego organizmu. Komórki w naszym ciele ‚komunikują’ się ze sobą poprzez przesyłanie impulsów elektrycznych. Do tego celu potrzebne są własnie elektrolity. Niestety są one dość intensywnie wydalane wraz z potem podczas wysiłku fizycznego, dlatego ważne jest ich uzupełnianie. Więcej o elektrolitach.



Dodatkowo wysokie pH czarnej wody blk. pomaga odkwaszać organizm i wracać do normy po intensywnym treningu. Więcej o wysokim pH.



Dobra na... kaca


 

Tzw. ‚kac’ jest brakiem równowagi elektrolitycznej w organizmie. Alkohol wypłukuje elektrolity i witaminy, co powoduje ‚kaca’, a oprócz tego niski poziom elektrolitów może powodować np. nieregularną pracę serca (odczuwane mogą być nierównomierne skurcze serca).



blk. jest bogata elektrolity. Picie jej pozwala na szybkie ich uzupełnienie w organizmie i tym samym niwelowanie efektu ‚kaca’. Dodatkowo to woda, więc nawadnia i idealnie gasi pragnienie.







Minerały fulwowe są także bogate w antyoksydanty, które wspomagają nasz organizm w walce z zagrożeniami. Ich główna rola to podnoszenie ogólnej odporności organizmu, walka z infekcjami i łagodzenie przebiegów chorób. Mają one wpływ także na ochronę przed ryzykiem zachorowania na raka, cukrzycę, choroby krążenia, choroby stawów czy zaćmę.



Niestety na niski poziom antyoksydantów w organizmie wpływ ma obecny tryb życia: zła dieta, pośpiech stres, niektóre leki, palenie…



Blk. jest bogata w składniki mineralne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.







 











 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 2 - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger